W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Świetliczaki na tropie ... przysłów", po analizie wiersza Jana Brzechwy "Kto pyta, nie błądzi", uczniowie rozmawiali o tym, jak zachowywać się w różnych sytuacjach. Powstały cenne wskazówki o bezpieczeństwie w różnych sferach życia. Dzieci rysowały komiks o bezpieczeństwie.

komiks o bezpieczeństwie autorstwa uczniów w świetlicykomiks o bezpieczeństwie rysowany przez uczniów w świetlicykomiks rysowany przez uczniów w świetlicykomiks rysowany przez uczniów w świetlicy

W ramach projektu "Świetliczaki na tropie ... przysłów" nasi uczniowie mieli twardy orzech do zgryzienia. Rozwiązywaliśmy zadania i łamigłówki matematyczne, a także wykonywaliśmy pracę plastyczną o temacie abstrakcje geometryczne. Dzieci wyjaśniły również znaczenie przysłowia "Strach ma wielkie oczy" i rozmawiały o sposobach radzenia sobie ze strachem oraz o objawach strachu. Na zakończenie zajęć powstała galeria potworów.

łamigłówki geometryczne w świetlicy łamigłówki w świetlicy 399988821_721738996639090_4351881199252787627_n.jpgwyjaśnianie przysłowia strach ma wielkie oczygaleria potworów

Wyniki Świetlicowego Konkursu Plastycznego KOLORY JESIENI

I miejsce - Julia Karetko (k.lI d) i Paweł Brzozowski (kl.IIc)
II miejsce - Adam Śliwonik (kl.Ia) i Magdalena Masalska (kl.IIa)
III miejsce - Zuzanna Jurkowska (kl.Id) i Anna Kędzierska (kl.IIIc)

Wyróżnienie otrzymali:
Gabriel Dziekoński (kl.Ia), Lidia Stasiulewicz (kl.Ia),
Patrycja Dziemianko (kl.I b) i Mateusz Panasewicz (kl.IIc).

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym GRATULUJEMY
                                                                         nagrodzeni uczniowie w konkursie swietlicowym  uczniowie nagrodzeni w konkursie świetlicowym

Jakie piękne są barwy jesieni zaobserwowały ŚWIETLICZAKI podczas spaceru w okolicy szkoły. Po powrocie z jesiennej wyprawy młodzi artyści wykonali prace plastyczne, które można obejrzeć w naszej świetlicy szkolnej.
                               uczniowie wykonują prace plastyczne w świetlicy       barwy jesieni w pracach plastycznych świetliczaków

W świetlicy szkolnej odbyły się pierwsze zajęcia z Ogólnopolskiego Projektu "Świetliczaki na tropie ... przysłów". Kiedy wrzesień, to już jesień, wtedy jabłek pełna kieszeń - uczniowie obejrzeli film edukacyjny o darach jesieni, podzieliliśmy skarby jesieni na dary lasu, sadu, ogrodu i parku. Wykonaliśmy pracę plastyczną - sekretne życie grzybów.

uczniowie oglądają film o darach jesieni jesień w świetlicy - prace uczniów

Miło nam poinformować, że po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w projekcie „Akademia świetlicowa. Świetliczaki na tropie…przysłów”.

W tej edycji poznamy różne przysłowia oraz dowiemy się co one oznaczają i o czym nam mówią.
Celami projektu są:
– wychowanie ucznia aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą;
– uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;
– działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata;
– rozwijanie zdolności manualnych ucznia;
– zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.
plakat projektu świetliczaki

Świetlica szkolna w bieżącym roku szkolnym posiada pod swoją opieką 222 uczniów z klas I - III.  Rok szkolny rozpoczęliśmy od ustalenia wspólnych zasad. Następnie przygotowaliśmy gazetkę z portretami naszych pierwszoklasistów. W trwającym tygodniu tematem przewodnim jest bezpieczna droga do szkoły.

bezpieczna droga do szkołyzasady w świetlicyto ja pierwszaczek - prace uczniów

Wyniki Świetlicowego Konkursu Recytatorskiego "Zwierzęta w poezji dziecięcej",
który odbył sie 6 czerwca w swietlicy szkolnej:
I miejsce🏆
Roksana Hniedziejko kl. II b
Zofia Zadykowicz kl. IIb
Maja Kruk kl. IIc
Lena Szum kl. IIc
    II miejsce🏆🏆
Alicja Rosińska kl. IIa
Robert Filas kl. IIc
Julia Kateusz kl. IIIc
        III miejsce🏆🏆🏆
Aleksandra Olszewska kl. Ia
Paweł Brzozowski kl. Ic
Amelia Fiedorczuk kl. IIIa
Piotr Brzozowski kl. IIIc
                          uczniowie w czasie konkursu recytatorskiego         jury ocenia występy recytatorskie uczniów
Gratulujemy odwagi i talentu!

Copyright © 2019. All Rights Reserved.