10 stycznia nasi uczniowie wzięli udział w sesji zimowej Olimpiady Olimpus z języka angielskiego przeznaczonej dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej o zasięgu ogólnopolskim. Test olimpiady składał się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi, sprawdzających wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem tekstu pisanego, komunikacji, słownictwa, gramatyki i wiadomości związanych z wiedzą o krajach anglojęzycznych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności osobom wyróżnionym, którzy otrzymali dyplomy laureata!

Klasa 5:

Julia Zajko - miejsce 9

Klasa 6:

Eric Wierzbicki - miejsce 7

Maja Piwowarczyk - miejsce 10

Klasa 7:

Zuzanna Jachnik - miejsce 6

Hubert Kulesza - miejce 7

Emilia Łukianiuk - miejsce 9

Klasa 8:

Krzysztof Podgórski - miejsce 9

Jakub Obrębski - miejsce 9

Uczennice klas pierwszych nasze szkoły, reprezentantki Młodzieżowego Domu Kultury, wzięły udział w  Mistrzostwach Wojewódzkich Dziewcząt w szachach, uzyskując wspaniałe wyniki: Alicja Karczewska (klasa 1 b) miejsce V, Janina Tkaczuk (klasa 1 a) miejsce VIII, Patrycja Dziemianko (klasa 1 b) miejsce IX.

💖GRATULUJEMY !!!

nasze młode szachistki

Z przyjemnością donosimy o sukcesach sportowych naszych uczniów podczas Międzynarodowych mistrzostw karate Central Europe Open w KARATE WKF , które odbyły się w pierwszy weekend marca w Bydgoszczy:

Aleksandra Grygoruk z klasy 3 b zdobyła dwa złote medale  w kategoriach Kumite dziewcząt białe i żółte pasy u12 i Kumite drużynowe dziewcząt u12

Roksana Hniedziejko  z klasy 3 b zdobyła złoto w kategorii Kumite indywidualne dziewcząt U10 +35kg.

Mikołaj Nieścieruk z klasy 5 a zdobył srebrny medal w kategorii KUMITE U12-45 kg

W mistrzostwach wzięło udział 1017 zawodników z 9 krajów, łącznie 77 klubów. GRATULUJEMY sukcesu naszym młodym sportowcom!

złoto w karatesrebrny medal w zawodach karate naszego uczniazłoty medal w karate

Z przyjemnością informujemy, że uczennica z klasy I d Zuzanna Jurkowska zajęła II miejsce w XVI Regionalnym Konkursie Mistrz Origami organizowanym prze Szkołę Podstawową Nr 47. Natomiast uczniowie klasy I c,  Izabela Bielawska i Barbara Łuksza oraz Antoni Jaworski z klasy II a,  otrzymali dyplomy za udział w Szkolnym Konkursie Mistrz Origami. Serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym uczniom!

drugie miejsce w konkursie Mistrz origami zwycięska praca konkursowa nagrodzony uczeń z nauczycielką nagrodzone uczennice z dyplomami

uczestnicy turnieju

17 lutego w Szkole Podstawowej Nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku, odbył się Międzyszkolny Turniej Brydża Sportowego.  W turnieju uczestniczyło 12 par z kilku szkół podstawowych. Wzięli również udział uczniowie naszej szkoły: Hanna Walczuk (kl. 5b), Maria Wyszyńska (kl. 5b), Zofia Faszczewska (kl. 5b) i Ignacy Rogala (klo. 6a).  Uczniowie uzyskali ładny wynik - Hania i Marysia zdobyły II miejsce.  Szkoda , że nie wszyscy mogli zagrać. Gratulacje tym, co na podium !!!

rozgrywka brydża uczniowie z medalami i pucharami