W naszej bibliotece odbył się szkolny Konkurs "Wierszyki, które łamią języki ", w którym wzięli udział uczniowie klas czwartych. Czwartoklasiści  zmierzyli się z bardzo trudnymi fonetycznie tekstami. Na szczęście nikomu język nie zawiązał się w supełek!
  uczestnicy konkursu bibliotecznego  zwycięzcy konkursu bibliotecznego
Zwycięzcom gratulujemy!!

Zbiory naszej biblioteki powiększyły się o kolejne publikacje dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do lektury!
        nowości w naszej bibliotece nowości wydawnicze w bibliotece nowości w naszej bibliotece
                      nowości wydawnicze w bibliotece szkolnej nowości w naszej bibliotece szkolnej

Nasza szkoła , jak co roku, wzięła udział w akcji czytelniczej  promującej twórczość podlaskich pisarzy Rozczytane Podlaskie.
Tym razem młodsi uczniowie czytali starszym, a starsi - młodszym książki podlaskiego autora ciekawej serii Żubr Pompik Tomasza Samojlika, który pochodzi z Hajnówki i mieszka w Białowieży, z wykształcenia jest biologiem, jednocześnie pasjonatem przyrody. Dzięki jego książkom dzieci mogą się  dowiedzieć w przystępny i humorystyczny sposób wielu ciekawych rzeczy o życiu dzikich zwierząt.
       W roli szkolnych lektorów sprawdzili się zarówno starsi jak i młodsi uczniowie. Ci, którzy uważnie słuchali przygód żubra Pompika mogli wziąć udział w krótkim quizie z treści przeczytanego utworu.
         Akcja pokazuje, że mimo dominacji internetu i multimediów, książka i czytanie mają swoją wniepowtarzalną wartość.

uczniowie czytający młodszym kolegomstarsi uczniowie czytają młodszymuczennica przeprowadza konkurs po przeczytaniu książki

W tym roku szkolnym odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu Mistrz Czytania dla uczniów klas I-III. Oto uczniowie , którzy uzyskali ten  zaszczytny tytuł:

Lena Sawicka kl, 1a
Antoni jaworski kl.1b
Robert Filas z kl. 2c
Lena Poświata kl. 3b
Julia Kateusz kl.3c

Gratulujemy i cieszymy się, że dzięki nim

sztuka pięknego czytania nie przechodzi do lamusa.

uczennica w trakcie czytania na konkursie   laureaci konkursu czytelniczego    uczniowie w trakcie konkursu czytelniczego