W październiku 2021r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego. Tegoroczny temat brzmiał: „ Zawody w przysłowiach i powiedzeniach”.

Uczniowie klas drugich i trzecich wykonali bardzo ciekawe prace. Największym powodzeniem cieszyło się przysłowie: „Gdzie kucharek sześć, tam nie ma  co jeść” oraz  „Szewc bez butów chodzi”.

Pojawiły się również mniej znane powiedzenia, takie jak: „Jeden przy pługu, a siedmioro z łyżką”, czy „Dobra gospodyni dom wesołym czyni”.

Nagrodzono i wyróżniono  prace, które wykonane zostały ze szczególną starannością oraz w sposób oryginalny zilustrowały wybrane przysłowie/powiedzenie.

Lista nagrodzonych uczniów

1. Emilia Ciesnowska SP 20
  2. Weronika Łabowicz SP 20
  3. Rafał Zawistowski SP 10
  4. Wojciech Ignatowicz SP 20
  5. Laura Łapinska SP 24
  6. Zofia Dmitruk SP 10
  7. Julian Sosnowski SP 22
  8. Marcelina Potapczyk SP 22

Lista uczniów wyróżnionych

1. Zuzanna Zembrowska SP 50
  2. Michalin Klempert SP 49
  3. Natalia Wolodko SP 10
  4. Anastazja Cyrkun SP 50
  5. Alicja Popko SP 20
  6. Wiktoria Wysocka SP 20
  7. Daria Bogucka SP „Pietrasze”
  8. Laura Pietrzykowska SP 20
  9. Malgorzata Jarmocik SP 50
  10. Barbara Sołowiej SP 47
  11. Oliwia Zinkiewicz SP 22
  12. Karol Nosorowski SP 8

Wyróżnionym i nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!!

prace uczniówPracy naszych uczniów

Uczniowie klas pierwszych po raz pierwszy zawitali do szkolnej biblioteki. Zapoznali się z zasadami wypożyczania książek w czasie pandemii oraz z różnorodnym księgozbiorem. Mogli wypożyczyć książkę, a na pamiątkę dostali piękne zakładki wykonane przez starszych kolegów.

Inscenizacja „Bajki o rybaku i rybce” Aleksandra Puszkina przygotowana została przez uczniów kl. 6a . Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas 1- 3 naszej szkoły 1 października 2021r.

Uczniowie kl.6a przygotowali inscenizację „Bajki o rybaku i rybce” A.Puszkina. Przedstawienie mogły zobaczyć klasy I-III. Dziecięca publiczności, która z zapartym tchem śledziła losy biednego rybaka i jego złośliwej żoneczki, nagrodziła gromkimi brawami występ młodych adeptów sztuki aktorskiej. A byli nimi:

Adam Mojsak, Natalia Lubecka, Kasia Zawistowska, Dawid Rusilowicz, Krzysztof Podgórski.

Piękne dekoracje przygotowała Natalia Lubecka, natomiast stroje i rekwizyty były zorganizowane przez cała ekipę.

konkurs Mistrz Czytania

Cieszy nas bardzo, że są uczniowie, którzy już na wczesnym poziomie kształcenia posiedli umiejętność starannego i pięknego pisania. Jest to godne podziwu, zwłaszcza w dobie powszechnej komputeryzacji, gdzie sztuka pięknego pisania staje się anachronizmem.
Również wśród uczniów klas 1- 3 wielu opanowała technikę pięknego czytania. Przeważnie są to nasi stali czytelnicy.
Czytanie i pisanie to wyróżniki człowieka kulturalnego.

Oto listy nagrodzonych uczniów.

Konkurs „Mistrz Czytania”
Klasa 1